Co o projektu zkazenadovolena.cz vyšlo v médiích?

Špína a zkažených 10 dnů za 120 tisíc v hotelu ve Španělsku: S reklamací Eliška neuspěla!

25.1.2024, blesk.cz

Může se reklamovat dovolená z důvodu nespokojenosti? Eliška Chaloupková (33) z Prahy se rozhodla oslovit Ombudsmana Blesku. Už jednou jí pomohl a nyní řeší »zkaženou« dovolenou ve španělské Almerii.

Největší letošní finty cestovek: Expert na problémy dovolených radí, jak se bránit

8.9.2023, blesk.cz

Zdražení zaplaceného zájezdu, změna vybraného hotelu nebo zpoždění letu jsou nejčastější problémy, se kterými se aktuálně potýkají milovníci dovolených. Co všechno si ale (ne)může cestovka dovolit?

Reklamace zájezdu i návrat opuštěných věcí. Rady, jak řešit odškodné za zkaženou dovolenou v Řecku

26.7.2023, irozhlas.cz

Stovky turistů se vrátily na přelomu minulého a tohoto týdne z Rhodosu do Prahy. Jen co si mohli oddychnout, že jsou ve zdraví doma, začínají přemýšlet i o tom, jestli mají právo nevydařený zájezd reklamovat. Je to i případ Mariana a jeho rodiny, která měla pobyt zaplacený do pondělka, jejich dovolená ale v podstatě skončila v sobotu, odkdy čekali na pláži a přespávali na lodi nebo ve škole.

Odškodné? Cestovky mlží

25.7.2023, novinky.cz

Požáry na Rhodosu ukázaly slabé postavení, které vůči cestovním kancelářím mají jejich čeští klienti. Týká se jak náhrady škody, tak možnosti bez sankcí zrušit zájezd těsně před odjezdem, když nedaleko místa jejich pobytu zuří živelní katastrofa.

Turisté v hořícím Řecku: Kdo má nárok na odškodné, jak je to se stornem zájezdu?

25.7.2023, blesk.cz

Jedny z nejpopulárnějších letovisek Čechů svírá ohnivé peklo. Hoří na řeckém Rhodu, ale i Korfu nebo ostrově Evia. Na co mají turisté nárok, když jsou evakuováni a jejich majetek sežehly plameny?

Dovolenou zkazil požár. Kdy máte nárok na vrácení peněz?

25.7.2023, penize.cz

Musí vám cestovka vrátit peníze, pokud zájezd předčasně ukončila evakuace kvůli požáru? A co dělat, když jste se na řecký ostrov Rhodos nebo do jiné postižené oblasti teprve chystali?

OTÁZKY A ODPOVĚDI: Na co mají nárok cestující na Rhodosu a jak se vrátit zpět?

24.7.2023, idnes.cz

Dovolená by kvůli požárům na Rhodosu neměla končit, cestovní kanceláře mají klienty primárně přesunout do míst, kde nebezpečí nehrozí, kromě toho jim také náleží peněžitá kompenzace. Jak je to ztracenými doklady a návratem, pokud jste v místě na vlastní pěst? Na nejzásadnější otázky odpovídá pro iDNES.cz právník Jakub Keresteši z firmy zkazenadovolena.cz.